Tadeusz(Ted) Matkowski

HISTORIA

 

Historia firmy PUMA MEDIA zaczęła się w sierpniu 1986 roku, kiedy ukazał się pierwszy numer ilustrowanego miesięcznika TU I TAM. Jego założycielem i redaktorem naczelnym był Tadeusz Matkowski - były wieloletni reporter austriackiego magazynu PROFIL i właściciel agencji prasowej MATT PRESS (Wiedeń).

W 1988 roku firma poszerzona została o pracownię graficzną i zakład drukarski. Poczatkowo nazywała się PUMA PRINTING WORKS a kilka lat później zmieniła nazwę na PUMA PRESS.

PUMA PRESS zajmowała się działalnością wydawniczą i drukarską zarówno na rynek australijski jak i na eksport. Wydawała głównie książki, magazyny, katalogi i kolorowe pocztówki, w tym serię pocztówek z papieżem Janem Pawłem II oraz serię pocztówek australijskich, które na rynku znane były pod nazwą "The Face of Australia". Poza książkami w języku angielskim, Puma Press ma w swoim dorobku również wiele książek w języku polskim.

W roku 1994 PUMA PRESS rozpoczęła również działalność promocyjną, polegającą głównie na prezentowaniu polskich artystów w Australii. Działalność promocyjna poszerzona została wkrótce o prezentację polskich filmów, znaną pod nazwą Puma Film.

W kwietniu roku 2005 utworzona została firma PUMA MEDIA w której skład weszły Puma Press i PUMA FILM.

Działalność firmy PUMA MEDIA to przede wszystkim:
Satelitarna dystrybucja programu TV Polonia w Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei
Satelitarna dystrybucja programu TVN International w Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei
Satelitarna dystrybucja Programu I Polskiego Radia w Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei
Satelitarna dystrybucja Radia TOK FM w Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei
Produkcja telewizyjna i filmowa

Dystrybucja filmów
Promocja polskiej kultury i sztuki w Australii
Festiwal Polskich Filmów w Australii
W styczniu 2019 ze względu na poważne kłopoty zdrowotne Tadeusz Matkowski postanowił na czas nieokreślony wstrzymać dalszą działalność biznesową zawieszając działalność firmy PUMA MEDIA.