Tadeusz (Ted) Matkowski
Promocja polskich artystów w Australii to przede wszystkim koncerty estradowe znanych polskich piosenkarzy, aktorów i artystów kabaretowych. Wprawdzie imprezy te organizowane były głównie dla Polonii, jednak w przypadku imprez wyłącznie muzycznych a także filmów, staraliśmy się zainteresować nimi również widzów australijskich. Wszystkie polskie filmy prezentowane przez nas w Australii miały angielskie napisy a znakomitą część widowni stanowili Australijczycy nie znający języka polskiego. Na zaproszenie Pumy Media gościli w Australii między innymi:

W roku 1996 w maju - "Kabaret pod Egidą" z Janem Pietrzakiem, Pawłem Dłużewskim i Krzysztofem Paszkiem.

W roku 1996 w listopadzie - Maryla Rodowicz z zespołem w składzie: Piotr Królik, Magda Steczkowska, Jacek Wasowski, Izabella Ziółek, Grzegorz Piętak, Wojciech Wójcicki i Adam Sztaba.

W roku 1997 Lucjan Kydryński, Wojciech Młynarski, Wiesław Gołas, Halina Kunicka, Jerzy Derfel, Stefan Friedmann, Krzysztof Jaroszyński, Ryszard Rynkowski i Elżbieta Zającówna.

W roku 1998 "Karnawał cygański" w składzie Miklosz Deki Czureja, zespół Kale Jakha, siostry Raifer, zespół Moskovskaya Roma i zespół Gypsy Boys. Również w roku 1998 gościliśmy w Australii Hankę Bielicką, Zbigniewa Wodeckiego, Krystynę Sienkiewicz i Renatę Zarebską.

W roku 2001 gościliśmy Tadeusza Drozdę, Agnieszkę Fatygę i Gabi Gold.

W roku 2001 odwiedzili Australię również: reżyser Jarosław Żamojda i producentka filmowa - Małgorzata Corvalan. W Melbourne, Sydney, Kanberze i Perth odbyły się pokazy filmów MŁODE WILKI, MŁODE WILKI 1/2 i 6 DNI STRUSIA.

W roku 2002 wystąpiła w Australii słynna Kapela Warszawska w składzie Stasiek Wielanek, Maria Janicka-Brzozowska, Jerzy Kopiński, Leszek Krzywiec, Rafał Szpotakowski i Marek Majewski.

W roku 2002 gościliśmy w Australii również znakomitego polskiego reżysera Krzysztofa Zanussiego, który po pokazach jego filmów "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciowa" i "Suplement" spotkał się z widzami w Brisbane, Sydney, Melbourne, Canberze, Adelaide i Perth.

W roku 2003 po pokazach filmu ZEMSTA z widzami spotkał się znakomity aktor Janusz Gajos.

W roku 2003
odbył się Mini Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Australię odwiedzili twórcy filmu "Anioł w Krakowie" - reżyser Artur Baron Więcek i scenarzysta Witold Bereś.

W roku 2003 gościliśmy również w Australii kabaret Elita w składzie: Leszek Niedzielski, Stanisław Szelc, Włodzimierz Plaskota i Jerzy Skoczylas.

W roku 2003 gościliśmy w Australii także Wojciecha Siemiona, Zbigniewa Zamachowskiego, Krzysztofa Daukszewicza, Wojciecha Malajkata i Marka Majewskiego. Artyści wystąpili w serii koncertów zatytułowanych "Koncert na piątkę".

W roku 2004 odbyły się przedstawienia sztuki "Niebezpieczne zabawy" autorstwa Jana Machulskiego. W spektaklach udział wzięli: Jan Machulski (reżyseria i główna rola), Agnieszka Zduńczyk, Marcin Rój i Marek Pająk.

W roku 2006 nasze zaproszenie odwiedzili Australię: Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński. Publiczności w Perth, Adelaide, Melbourne i Sydney zaprezentowali oni romanse Aleksandra Wertyńskiego i ballady cygańskie. Emilian Kamiński wystąpił również we własnym programie autorskim.

W roku 2007 na przełomie września i października gościliśmy w Australii Ryszarda Rynkowskiego, Anię Srokę i jej akompaniatorkę Urszulę Borkowską. W czterech koncertach artyści wystąpili przed publicznością w Perth, Melbourne, Adelaidzie i Sydney.

W roku 2009 w ramach nagrody Złotego Kangura odwiedzili Australię: reżyser filmu "Jeszcze nie wieczór", Jacek Bławut i II reżyser oraz współautor scenariusza Jacek Piotr Bławut. Po pokazach filmu w Perth, Melbourne, Sydney, Canberze i Adelaide oraz spotkaniach z widzami, intensywnie "zaliczali" atrakcje tego kraju - kontynentu. Samolotami, helikopterami, samochodami, łodziami i ... na pieszo, przemierzyli ponad 20 tysięcy kilometrów.

W roku 2010 - w lipcu i sierpniu - z okazji pokazów filmu Różyczka - Australię odwiedzilii: reżyser Jana Kidawa-Błoński z żoną Małgorzatą, posłanką do Sejmu i producent, dyrektor WFDiF Włodzimierz Niderhaus z córką Anną z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Po pokazach filmu i spotkaniach z widzami, nasi goście mieli okazję zobaczyć wiele australijskich atrakcji turystycznych, m.in. Grat Ocean Road i 12 Apostołów, Melbourne i Sydney (łącznie z wejściem na Harbour Bridge) oraz rafy koralowe.

W roku 2011 - w ramach nagrody Złotego Kangura odwiedził Australię Borys Szyc z partnerką Kają Śródką. W Kanberze i w Melbourne, po projekcji filmu "Handlarz cudów", Borys Szyc spotkał się z widzami.

W roku 2012 - w roku 2012 odbył się pierwszy w historii Australii Festiwal Polskich Filmów. Gośćmi festiwalu byli: Jerzy Stuhr i Krzysztof Zanussi.

W roku 2014 - na przełomie maja i czerwca 2014 roku odbył się 2. Festiwal Polskich Filmów w Australii. Gościem festiwalu był Janusz Zaorski - reżyser prezentowanego na festiwalu filmu SYBERIADA POLSKA.

W roku 2014 - w roku 2014 odwiedzili Australię: Jerzy Stuhr i Maciej Stuhr. Jerzy Stuhr otrzymał na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni nagrodę Złotego Kangura za film OBYWATEL. Po australijskich pokazach filmu OBYWATEL Jerzy i Maciej Stuhrowie spotkali się z widzami.

W roku 2017 - gościem Festiwalu Polskich Filmów w Australii był reżyser Jan P. Matuszyński, laureat nagrody Złotego Kangura na 41. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za film OSTATNIA RODZINA. Po festiwalowych pokazach filmu w Sydney, Canberze i w Melbourne Jan P. Matuszyński spotkał się z widzami w tzw. Q&A.

 

Listopad - grudzień 2017 Gościem 5. Festiwalu Polskich Filmów w Australii był reżyser Jan P. Matuszyński
 
Październik 2012 - Gośćmi 1. Festiwalu Polskich Filmów w Australii byli: Jerzy Stuhr, Krzysztof Zanussi,
Nadia Lebik i Paweł Pluciński
Lipiec - sierpień 2010
Australię odwiedzili: reżyser Jana Kidawa-Błoński z żoną Małgorzatą, posłanką do Sejmu i producent, dyrektor WFDiF Włodzimierz Niderhaus z córką Anną z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


 
Marzec 2009 - Reżyser Jacek Bławut i Jacek Piotr Bławut
Wrzesień - październik 2007
Anna Sroka, Edyta i Ryszard Rynkowscy, Urszula Borkowska i Lech Nowicki z
TVP Polonia


Lipiec 2006 - Justyna Sieńczyłło - i Emilian Kamiński

Wrzesień 2004 - Jan Machulski, Agnieszka Zduńczyk, Marcin j i Marek Pająk

Październik 2003 - Zbyszek Zamachowski, Wojciech Siemion, Wojciech Malajkat, Katarzyna Malajkat, Krzysztof Daukszewicz, Marek Majewski, Bożena Majewska

Kwiecień 2011 - Australię odwiedził Borys Szyc z partnerką Kają Śródką

Marzec 2003 - Janusz Gajos z małżonką Elżbietą Gajos
Czerwiec 2003 - Reżyser filmu "Anioł w Krakowie" Artur Więcek "Baron" oraz producent i autor scenariusza tego filmu Witold Bereś

Lipiec 2003 - Kabaret Elita - Stanisław Szelc, Leszek Niedzielski, Włodzimierz Plaskota, Jerzy Skoczylas i Jacek Rzehak

W roku 2002 - Kapela Warszawska w składzie Stasiek Wielanek, Maria Janicka-Brzozowska, Jerzy Kopiński, Leszek Krzywiec, Rafał Szpotakowski i Marek Majewski.
Listopad- grudzień 2002 - Krzysztof Zanussi z małżonką Elżbietą Grocholską
Sierpień 2001 - Reżyser Jarosław Żamojda z żoną Małgorzatą Corvalan
Maj 2001 - Tadeusz Drozda, Agnieszka Fatyga i Gabi Gold
Maj 1998 - Hanka Bielicka, Krystyna Sienkiewicz, Renata Zarębska i Zbigniew Wodecki

Listopad 1998 - "Karnawał cygański" w składzie Miklosz Deki Czureja, siostry Slava i Zofya Rayfer, Bożena Markowska, Mieczysław Markowski, Ruslan Titku, Zenon Boldyzer, Zbigniew Kowalski, Natalia Rogatcheva, Vladislav Perevedentsev, Alexandrian Fortuna, Zofia Gabor, Marek Gabor, Ewelina Gabor, Roman Oraczko i Jerzy Wojtczak
Czerwiec 1997 - Lucjan Kydryński, Wojciech Młynarski, Wiesław Gołas, Maria Krawczyk-Gołas, Halina Kunicka, Jerzy Derfel, Jadwiga Swirtuń-Derfel
Wrzesień - październik 1997 - Stefan Friedmann, Krzysztof Jaroszyński, Ryszard Rynkowski, Marta Rynkowska, Elżbieta Zającówna
Listopad 1996- Maryla Rodowicz z zespołem: Magda Steczkowska, Jacek Wąsowski, Piotr Królik, Izabela Ziółek, Grzegorz Piętak, Wojciech Wójcicki, Adam Sztaba, Kasia Serkowska, Janusz Tołopiłło

Czerwiec 1996 - Kabaret pod Egidą Jan Pietrzak (z synami), Paweł Dłużewski, Krzysztof Paszek